START

SŁOWEM WSTĘPU

Blog powstał z  zamiłowania do podróży i turystyki, a także wszystkiego, co się wokół nich dzieje. Nie zaskoczy Was tu niespotykana dotąd  ilość odwiedzonych krajów czy odbytych wojaży –   jak na takiego  zapalonego wędrowca jeszcze wiele do odkrycia przede mną. :)  Ale świadomość tego, ile mnie jeszcze czeka, napawa ogromną radością i wciąż motywuje do działania.  Inspirują mnie również osoby, które udowadniają, że podróżowanie jest dla każdego – niezależnie od wieku czy zasobności portfela. Dzięki ich ciężkiej pracy nieraz udało mi się znaleźć drogocenne wskazówki, porady czy inspiracje. Może i moje zapiski pewnego dnia komuś się przysłużą.

PIERWSZE PODRÓŻNICZE KROKI

Moja pierwsza daleka podróż….była naprawdę daleka. Na Koniec Świata. Żartujemy z rodzicami, że to właśnie 3-miesięczna podróż do Australii obudziła moją podróżniczą duszę. Chociaż byłam co prawda tylko dzieckiem,  Australia zdała się dla mnie tak innym, magicznym światem, że miłość do niej przetrwała do dziś. Pamiętam  dużo więcej niż mogłoby się wówczas wydawać. Przynajmniej więcej niż mój brat, który całą Australię przespał na tylnym siedzeniu w samochodzie. ;)

Na pewno moje podróżnicze zapalenie w dorosłym życiu podziela druga połowa, bez której zazwyczaj dalej się nie ruszam i której zawdzięczam duży wkład nie tylko w organizację naszych podróży, ale i w zaistnienie tego bloga. Za co ogromnie dziękuję i mam nadzieję, że nasze wszystkie podróżnicze plany się spełnią.

 O BLOGU

Chciałabym potraktować tę stronę jako miejsce dla umieszczania relacji z podróży, które w odpowiedniej formie mogę udokumentować. Pojawią się wpisy dotyczące odbytych już podróży, jak i tych, które dopiero przede mną. Prócz opisu miejsc pojawią się, w miarę możliwości, przydatne informacje dotyczące noclegu, transportu czy cen, których często sama pilnie poszukuję  i wiem jak potrafią być cenne.

Na stronie także słów kilka na tematy około podróżnicze, m.in. rozmowy, które udało mi się przeprowadzić, relacje z podróżniczych festiwali…i co życie czy inspiracja przyniesie. :)

Zapraszam do lektury!

Reklamy

2 Komentarze Dodaj własny

 1. balkanyrudej pisze:

  Trzymam kciuki za dalsze blogowe działania. Pierwszy krok zrobiony, teraz trzeba iść na przód :) No i oczywiście czekam na bałkańską relację :D
  Pozdrawiam serdecznie,
  ruda

  Polubione przez 1 osoba

  1. travelsfool pisze:

   Ola, dziękuję bardzo za dodanie mi otuchy :) bałkańska relacja dopiero za jakiś czas, na pierwszy ogień idzie Maroko. Ale to ty jesteś bałkańskim ekspertem, więc zobaczymy jak Ci się Bałkany moimi oczami spodobają ;)

   pozdrowienia! Kasia :)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s